Cena bitcoina wzrosła z 12920 USD do 13600 USD w godzinach po oświadczeniu Europejskiego Banku Centralnego i optymistycznych danych o zatrudnieniu z USA

Cena Bitcoina ( BTC ) wzrosła z 12920 USD do 13600 USD w ciągu czterech godzin, odnotowując wzrost o 5%. Trend wzrostowy zbiega się z pozytywnymi wydarzeniami z Europejskiego Banku Centralnego (EBC) i optymistycznymi danymi o zatrudnieniu ze Stanów Zjednoczonych.

Czynniki makro sprzyjają wzrostowi bitcoinów

Przez ostatni tydzień BTC stale rosło pomimo negatywnych czynników makro. Giełda w USA gwałtownie spadała, a liczba przypadków COVID-19 w USA i Europie gwałtownie wzrosła.

Postrzeganie Bitcoin Future jako bezpiecznej przystani wyraźnie się wzmacnia ze względu na wzrost popytu instytucjonalnego. Ale kiedy aktywa obarczone ryzykiem, takie jak akcje, spadają, mogą wywierać pośrednią presję na BTC.

W związku z tym, gdy notowania giełdowe rosną, a aktywa obarczone ryzykiem kwitną, krótkoterminowe perspektywy ceny bitcoina ulegają poprawie.

29 października miało miejsce kilka wydarzeń, które spowodowały wzrost aktywów obciążonych ryzykiem. Po pierwsze, EBC zapowiedział, że może zabiegać o nowy pakiet stymulacyjny w grudniu. Po drugie, dane dotyczące zatrudnienia w USA odzwierciedlały najniższe tygodniowe roszczenia od początku pandemii koronawirusa.

Drugi pakiet stymulacyjny w Europie osiąga dwie rzeczy. Po pierwsze, znacznie zwiększyłby apetyt na aktywa obarczone ryzykiem w Europie. Jednocześnie wywarłoby to presję na Stany Zjednoczone, aby zawarły tak bardzo potrzebną umowę stymulacyjną.

Odkąd prezydent USA Donald Trump jasno określił swoje stanowisko, że pakiet stymulacyjny pojawi się po wyborach, stawia to USA do grudniowego porozumienia stymulacyjnego

EBC zapowiedział, że rozważy wszystkie możliwości zapewnienia stabilności gospodarki. Jest to korzystne dla Bitcoina, złota i akcji, o czym świadczy cena BTC. EBC powiedział :

„Rada Prezesów dokładnie oceni napływające informacje, w tym dynamikę pandemii, perspektywy wprowadzenia szczepionek i zmiany kursu wymiany”.

Christine Lagarde, prezes EBC, podkreśliła również, że instytucja zareagowała szybko, gdy uderzyła pierwsza fala COVID-19. Sugerując, że może nadejść druga umowa stymulacyjna, powiedziała:

„Robiliśmy to w przeszłości: zareagowaliśmy bardzo szybko, bardzo właściwie, bardzo ostro, jak niektórzy twierdzą, na pierwszą falę, która uderzyła w gospodarki strefy euro. Zrobiliśmy to dla pierwszej fali; zrobimy to ponownie w drugiej fali ”.